Zalety i wady światłowodów

  • Post author:
  • Post category:Blog

Czy transmisja danych przez światłowód jest podatna na zakłócenia? Zalety i wady światłowodów.

Jedną z największych zalet przewodzenia świetlnego jest niezawodne przesłanie danych. Oznacza to, że możesz zapomnieć o tnącym się obrazie i głosie podczas połączeń na żywo. Brak zakłóceń wynika z łatwości, z jaką światło pokonuje we wnętrzu przewodu nawet największe odległości.

Jakie niepożądane zjawiska elektromagnetyczne towarzyszą działaniu sieci światłowodowej?

Obawiasz się zagrożeń, które wynikają z niezauważalnych zjawisk, które towarzyszą używaniu IT, takich, jak np. fale elektromagnetyczne. Światłowód ma różne zalety – jedną z nich jest brak podobnych zjawisk ubocznych. Możesz bezpiecznie korzystać z szerokopasmowego złącza z wiązkami przewodzącymi światło.

Jak działa internet dostarczany przez światłowód?

Nowe technologie wymagają coraz mocniejszych procesorów i większych rozmiarów plików. Jak sprawić, by nadążyło za nimi łącze internetowe? Najbardziej zaawansowane przewodniki światła działają z prędkością liczoną w terabajtach na sekundę. Przy standardowej prędkości pobierania rzędu 500-600 Mb/s bez problemu poradzą sobie ze ściąganiem filmów i gier czy obsługą połączeń wideo.

Czy światłowód ma jakieś wady?

Największym problemem może być cena usługi dostarczania internetu światłowodowego. Do kosztów należy doliczyć wysokiej jakości router. Jednak wraz z nieuniknionym rozwojem technologii sieć będzie coraz tańsza. To jedyne wady światłowodów – poza tym nastaw się na same plusy!