Budowa sieci telekomunikacyjnych

Kompleksowe plany położenia przewodów telekomunikacyjnych to podstawa sprawnego funkcjonowania budynków, ulic i osiedli. Uniwersalne przewody, rozmieszczone zgodnie ze sztuką, stanowią późniejszą podstawę do różnych zastosowań. Budowa sieci telekomunikacyjnej polega na stworzeniu węzłów i linii łączących kolejne punkty na mapach, dzięki czemu możliwa jest transmisja danych, dźwięku czy obrazu. Stosuje się przy tym różne rodzaje okablowania, jednak to właśnie wykorzystanie światłowodów z powodu minimalnego występowania zakłóceń sygnału daje najlepsze efekty.

Czym jest okablowanie strukturalne?

Projekt i budowa sieci teletechnicznych pionowych i poziomych decydują o stanie i parametrach późniejszego działania internetu, telewizji kablowej czy telefonii stacjonarnej. Wykonamy dla Państwa okablowanie strukturalne nie tylko w Warszawie – zapraszamy inwestorów w całym kraju do zapoznania się z katalogiem naszych usług.

Usuwanie kolizji telekomunikacyjnych

Częstym przypadkiem podczas prac nad infrastrukturą są wykluczające się kierunki istniejących linii teletechnicznych z planowanym przebiegiem np. dróg. W naszej ofercie znajduje się również usuwanie kolizji telekomunikacyjnych. Zajmujemy się także uzyskaniem stosownej dokumentacji i pozwoleń.

Wykorzystanie światłowodów

W naszych pracach instalacyjnych stawiamy na najnowocześniejsze technologie. Preferujemy wykorzystywanie światłowodów do tworzenia sieci ze względu na najlepsze rezultaty przesyłu danych oraz na odporność na zewnętrzne pole elektromagnetyczne. Stosujemy również wdmuchiwanie jako skuteczny sposób na umieszczanie światłowodów w istniejących osłonach. Realizowane przez nas linie światłowodowe, rozmieszczone zgodnie z zasadami, przy stałej konserwacji zachowują swoje właściwości przez długi czas.

Budowa i zastosowanie światłowodów

Wiązki mikroprzewodów wypełnionych włóknem szklanym chroni kilkuwarstwowa izolacja. Dzięki niej proces przepływu światła może odbywać się bez zakłóceń. Światłowody telekomunikacyjne, których budowa i zastosowanie gwarantują szybką transmisję danych, dźwięku i obrazu, są nadal technologią przyszłości. Warto powierzyć ich zainstalowanie w biurze, na osiedlu, w nowopowstałym biurowcu profesjonalistom. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą.