Serwis i konserwacja sieci światłowodowych - naprawa światłowodów Warszawa i okolice

Współczesna komunikacja opiera się na nowoczesnych sieciach łączności. Najczęściej funkcjonują bez zarzutu, ale i one czasem ulegają awariom. Naprawa światłowodów wymaga doświadczenia, solidności, najlepszych narzędzi oraz materiałów. Nasza firma zajmuje się usuwaniem nagłych awarii. Wykonujemy też planowe przeglądy sieci telekomunikacyjnych opartych na technologii światłowodowej. Specjalizujemy się także w rozwiązywaniu kolizji telekomunikacyjnych.

Każda naprawa wymaga ustalenia przyczyny i najlepszego sposobu zaradzenia usterce, aby możliwe było jej skuteczne usuwanie – nasi specjaliści mają rozległą wiedzę i bardzo duże doświadczenie w rozwiązywaniu podobnych problemów. Zajmujemy się również zleconą konserwacją światłowodów i szaf sterowniczych. Chętnie podejmujemy stałą współpracę z właścicielami i administratorami budynków oraz zaawansowanych instalacji telekomunikacyjnych. – zapraszamy do kontaktu.

Profesjonalna naprawa światłowodu w każdej sytuacji

Zaplecze technologiczne współczesnej komunikacji jest oparte na precyzyjnych układach połączonych optycznie. Oprócz wykonywania naprawy, konserwacji i wymiany odcinków kabla oferujemy również spawanie światłowodów i usuwanie kolizji telekomunikacyjnych. W przypadku nagłych zdarzeń podejmujemy się przywrócenia łączności z najszybszym skutkiem. W takim przypadku należy ustalić przyczynę usterki, sprawdzając kolejne odcinki reflektometrem. Nasi fachowcy szybko i starannie skontrolują każdy fragment przewodu, dzięki czemu można szybko usunąć przyczyny awarii oraz niedociągnięcia.

Naprawa światłowodów w Warszawie i całym kraju

Awarie i kolizje sieci telekomunikacyjnych opartych na światłowodach mogą spowodować nie tylko brak dostępu do internetu w pojedynczym gospodarstwie domowym, ale także odciąć od połączeń ze światem tysiące ludzi. Dlatego każde zgłoszenie dotyczące konieczności przeprowadzenia diagnozy sprawności oraz naprawy instalacji światłowodowej traktujemy bardzo poważnie. W możliwie najkrótszym czasie przyjedziemy na wezwanie zarówno klientów, u których wykonywaliśmy instalację, jak i w każdym innym przypadku zgłoszonej nagłej awarii. Choć mamy siedzibę na terenie Warszawy, tak nasz zasięg obejmuje cały kraj.

Naprawa światłowodu i usuwanie kolizji wymaga sprawnej organizacji działania – gwarantujemy Państwu szybkie i sprawne usunięcie usterki w trybie serwisu i pilnego zgłoszenia. Zapraszamy do kontaktu w każdym z tych przypadków – na pewno sprawnie zajmiemy się rozwiązaniem Państwa problemu technicznego związanego z instalacją światłowodową niezależnie od jego skali!

Dlaczego światłowód może ulec awarii?

Przewód ten to niezwykle cienka nić wykonana z włókna szklanego będącego, materiałem optycznym. Światłowód, którego naprawą może zająć się nasza firma, służy więc do transmisji promienia świetlnego. W przeciwieństwie do miedzi, stosowanej w klasycznych kablach elektrycznych, jest on niezwykle delikatny – podatny na uszkodzenia mechaniczne. Z tego powodu zabezpiecza się go dwiema otulinami. Pierwsza z nich ogranicza ryzyko pęknięcia włókna w wyniku zginania, natomiast druga ma na celu ochronę przed zgnieceniem.

Niestety pomimo tego z racji wyjątkowej delikatności nici z włókna szklanego, może ona ulec uszkodzeniu. Światłowód z defektem mechanicznym staje się bezużyteczny i wymaga naprawy. Dotyczy to zarówno fizycznego przerwania rdzenia, jak i jego zgniecenia, które zmienia kąt odbicia światła, zakłócając transmisję

Na czym polega usuwanie kolizji telekomunikacyjnych?

Warto wyjaśnić samo pojęcie kolizji, które oznacza sytuację polegającą na wpływie planowanej lub już realizowanej inwestycji na infrastrukturę. Gdy nie ma innego rozwiązania, inwestor czy zarządca danego obszaru może zlecić usuwanie tego rodzaju niezgodności, tak aby umożliwić realizację przedsięwzięcia i zarazem zadbać o prawidłowy stan urządzeń tworzących telekomunikacyjną sieć przesyłową, np. składającą się ze światłowodu.

W Astel zatrudniamy najlepszych specjalistów zajmujących się naprawami światłowodów!

Mamy wieloletnie doświadczenie w branży telekomunikacyjnej, specjalizując się zarówno w naprawie, jak i montażu, układaniu oraz spawaniu światłowodów. Z tego powodu dysponujemy nowoczesnymi, najwyższej klasy narzędziami pozwalającymi nam podjąć się usunięcia każdej usterki. Jednocześnie zatrudniamy wyłącznie doświadczonych techników, osoby kompetentne, które regularnie przechodzą szkolenia branżowe. W efekcie skorzystanie z usług naszej firmy Astel to gwarancja sprawnego i przede wszystkim skutecznego usunięcia usterki sieci światłowodowej.

Wszystko to w połączeniu z konkurencyjnymi cenami, dlatego już teraz zapraszamy do kontaktu i podjęcia współpracy! Naprawą światłowodów zajmujemy się zarówno na terenie Warszawy oraz całej aglomeracji, jak i innych miast w Polsce. Podczas realizacji usług zapewniamy Klientom profesjonalne wsparcie techniczne.