Spawanie i łączenie światłowodów Warszawa i okolice

Proponujemy Państwu skorzystanie z naszych kompleksowych usług w zakresie instalacji sieci teletechnicznych na potrzeby firmowej lub domowej infrastruktury. Oferta dostępna jest na terenie Warszawy oraz całej Polski i obejmuje również układanie, oraz łączenie światłowodów z wykorzystaniem nowoczesnych spawarek światłowodowych marki Fujikura. Firma ta jest obecnie najlepszym specjalistą w projektowaniu nowoczesnych urządzeń przeznaczonych do centrowania włókien PAS. Dlatego możemy zapewnić najwyższą jakość świadczonych usług związanych ze spawaniem wszystkich rodzajów przewodów światłowodowych, a także przystępne ceny.

Kiedy należy wykonać spawanie światłowodów?

W większości przypadków wykonanie tej usługi należy zlecić w ramach realizacji inwestycji związanej z budową sieci światłowodowej. Poprzez spawanie światłowody łączy się ze sobą w celu uzyskania przewodu o pożądanej długości bądź naprawy uszkodzenia (przerwanie włókna PAS). Wdrożenie całej takiej instalacji to skomplikowany proces składający się z kilku etapów.

Pierwszym z nich jest układanie kabli, które ma kluczowy wpływ na zapewnienie najlepszych parametrów w zakresie tłumienia transmitowanych sygnałów. Kolejny krok to instalowanie kabli, obejmujące przygotowanie do łączenia włókien, ściąganie izolacji oraz oczyszczanie i przecinanie kabli. Dopiero po prawidłowym wykonaniu tych prac przeprowadzane jest spawanie światłowodu (włókna). Cena usługi, którą na terenie stolicy i innych miast w Polsce świadczy nasza firma, jest niewygórowana.

Dlaczego warto zlecić spawanie światłowodów naszej firmie Astel?

W naszej firmie realizujemy spawanie światłowodów metodą „rdzeń do rdzenia”. Wykorzystujemy spawarki światłowodowe marki Fujikura, która opracowała autorski system centrowania włókien, gwarantujący największą precyzję. Umożliwia on uzyskanie spawów o bardzo niskiej tłumienności. Dzięki temu możliwe jest zwiększenie zakresu transmisji danych.

Spawarka światłowodowa może być wykorzystywana do spawania włókien jedno- oraz wielomodowych. Jest to jedno z najnowocześniejszych urządzeń tego typu, dlatego stosowane jest przez najlepszych instalatorów światłowodów w Polsce i na świecie. Proces układania i łączenia z jego pomocą przebiega błyskawicznie, co znacznie przyspiesza cały przebieg instalacji kabli.

Jak odbywa się spawanie światłowodów?

W większości sytuacji spawanie światłowodów odbywa się przy wykorzystaniu jednej z dwóch metod – termicznej bądź mechanicznej. W pierwszym przypadku do łączenia przewodów światłowodowych używana jest specjalna spawarka wytwarzająca łuk elektryczny, nadtapiający czoła włókien. Tego typu spawy wyróżniają się trwałością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Układając kable, można też zdecydować się na ich łączenie metodą mechaniczną. W tym przypadku wykorzystywane są specjalne obudowy z tworzywa sztucznego, które pozycjonują poszczególne nitki światłowodowe względem siebie.

Instalując światłowód, można też zdecydować się na spawanie mechaniczne. W tym przypadku wykorzystywane są specjalne obudowy z tworzywa sztucznego, które pozycjonują poszczególne nitki światłowodowe względem siebie.

Spawanie, układanie i łączenie światłowodów

Proces spawania dostosowujemy do rodzaju łączonych światłowodów

Korzystając z nowoczesnych urządzeń, jesteśmy w stanie łączyć ze sobą najpopularniejsze rodzaje przewodów stosowanych dziś w sieciach światłowodowych. W każdym przypadku dostosowujemy metody działania do typu włókien, a po zakończeniu prac kompleksowo i profesjonalnie oceniamy jakość wykonanych połączeń.

Zajmujemy się spawaniem światłowodów między innymi z takich grup, jak:

  • G.652 A, B, C i D,
  • G.653,
  • G.657.

Profesjonalne łączenie światłowodów w Warszawie i całej Polsce

Korzystając z usług Astel przy instalacji światłowodów, mają Państwo gwarancję najwyższej jakości. Poza profesjonalnym łączeniem włókien oferujemy też pozostałe prace w zakresie instalacji sieci teletechnicznych na terenie Warszawy i całego kraju. Staramy się, aby cena oferty była możliwie atrakcyjna. Jednak ostateczny koszt usługi ustalamy indywidualnie, w zależności od rodzaju zlecenia. Zachęcamy Państwa do zapoznania się ze szczegółową ofertą usług dotyczących spawania, układanie i łączenia światłowodów, więcej informacji dostępnych jest na stronie.

łączenie światłowodów Warszawa

Spawanie światłowodów – cena i przebieg realizacji usługi

W większości przypadków cena usługi uzależniona jest od ilości wykonanych prac. Zachęcamy Państwa do kontaktu z nami, aby uzyskać szczegółowe informacje dotyczące cennika układania i łączenia sieci światłowodowych.

Wykonanie usługi przebiega w następujący sposób:

  • usunięcie izolacji zewnętrznej,
  • przygotowanie przewodów światłowodu, które polega na zdjęciu wszystkich zewnętrznych osłon oraz pozbyciu się zabrudzeń i pozostałości, a następnie cięciu włókien,
  • łączenie kabli poprzez spawanie za pomocą spawarki specjalnie przeznaczonej do tego celu, i ich układanie,
  • test gotowych połączeń sprawdzający rezultat wykonanych prac, który ma za zadanie potwierdzić uzyskanie oczekiwanych rezultatów.

Realizując usługi spawania światłowodów korzystamy z profesjonalnych narzędzi

Wspomniane spawarki światłowodowe marki Fujikura wykorzystujemy do realizacji ostatniego etapu prac, a więc spawania. Jednak zanim do tego dojdzie, konieczne jest odpowiednie przygotowanie światłowodów. Szczególnie istotne jest zachowanie idealnej czystości włókien oraz wysokiej precyzji w zakresie ich docinania. Nawet z pozoru bardzo drobne niedoskonałości w powyższym zakresie mogą doprowadzić do zaburzenia transmisji światła w przewodzie, czyniąc go bezużytecznym.

Z tego powodu instalatorzy zatrudnieni w naszej firmie Astel wyposażeni są w najwyższej klasy narzędzia, do których zalicza się m.in.:

  • czyściki przeznaczone do różnych rodzajów złącz światłowodów,
  • obcinaczki czoła włókna (cleavery) – umożliwiają uzyskanie idealnego kąta cięcia końcówek przewodów szykowanych do spawania,
  • precyzyjne urządzenia do pomiaru mocy optycznej,
  • nowoczesne lokalizatory uszkodzeń (miejsc przerwania włókien).

Zapraszamy do skorzystania z usług Astel – układamy i spawamy światłowody w Warszawie oraz innych miastach

Zdajemy sobie sprawę, że efekty naszej pracy mają duży wpływ na działanie sieci wykorzystujących światłowody, dlatego układanie i spawanie przewodów przeprowadzamy przy zastosowaniu najnowocześniejszego sprzętu. Odpowiednio dobieramy metody, narzędzia i materiały pod kątem danego projektu, aby uzyskać pożądane rezultaty. Gwarantujemy profesjonalizm realizowanych prac i konkurencyjne ceny.

Sieci światłowodowe to nasza specjalność, dlatego dysponujemy możliwościami pozwalającymi na przeprowadzenie prac nawet w przypadku skomplikowanych sieci telekomunikacyjnych. Wszystkich klientów, którzy są zainteresowani realizacją takich usług, jak układanie czy spawanie światłowodów w przystępnej cenie na terenie Warszawy i innych miast, serdecznie zapraszamy do nawiązania kontaktu telefonicznego albo mailowego z nami.