Spawanie światłowodów Warszawa i okolice

Proponujemy Państwu skorzystanie z naszych kompleksowych usług w zakresie instalacji sieci teletechnicznych na potrzeby firmowej lub domowej infrastruktury. Oferta dostępna jest na terenie Warszawy oraz całej Polski i obejmuje również łączenie światłowodów z wykorzystaniem nowoczesnych spawarek światłowodowych marki Fujikura. Firma ta jest obecnie najlepszym specjalistą w projektowaniu nowoczesnych urządzeń przeznaczonych do centrowania włókien PAS. Dlatego możemy zapewnić najwyższą jakość świadczonych usług związanych ze spawaniem wszystkich rodzajów przewodów światłowodowych, a także przystępne ceny.

Kiedy należy wykonać spawanie światłowodów?

Wdrożenie sieci światłowodów to skomplikowany proces składający się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest układanie kabli, które ma kluczowy wpływ na zapewnienie najlepszych parametrów w zakresie tłumienia transmitowanych sygnałów. Kolejny krok to instalowanie kabli, obejmujące przygotowanie do łączenia włókien, ściąganie izolacji oraz oczyszczanie i przecinanie kabli. Dopiero po prawidłowym wykonaniu tych prac przeprowadzane jest spawanie światłowodu (włókna). Cena usługi jest niewygórowana. W naszej firmie łączymy światłowód metodą „rdzeń do rdzenia”. Wykorzystujemy spawarki światłowodowe marki Fujikura, która opracowała autorski system centrowania włókien, gwarantujący największą precyzję. Umożliwia on uzyskanie spawów o bardzo niskiej tłumienności. Dzięki temu możliwe jest zwiększenie zakresu transmisji danych. Spawarka światłowodowa może być wykorzystywana do spawania włókien jedno – oraz wielomodowych. Jest to jedno z najnowocześniejszych urządzeń tego typu, dlatego stosowane jest przez najlepszych instalatorów w Polsce i na świecie. Proces łączenia z jego pomocą przebiega błyskawicznie, co znacznie przyspiesza cały przebieg instalacji kabli.

Jak odbywa się spawanie światłowodów?

W większości sytuacji spawanie światłowodów odbywa się przy wykorzystaniu jednej z dwóch metod – termicznej bądź mechanicznej. W pierwszym przypadku do łączenia przewodów światłowodowych używana jest specjalna spawarka wytwarzająca łuk elektryczny, nadtapiający czoła włókien. Tego typu spawy wyróżniają się trwałością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

Instalując światłowód, można też zdecydować się na spawanie mechaniczne. W tym przypadku wykorzystywane są specjalne obudowy z tworzywa sztucznego, które pozycjonują poszczególne nitki światłowodowe względem siebie.

Profesjonalne łączenie światłowodów w Warszawie i całej Polsce

Korzystając z usług Astel przy instalacji światłowodów, mają Państwo gwarancję najwyższej jakości. Poza spawaniem światłowodów (włókien) oferujemy też pozostałe prace w zakresie instalacji sieci teletechnicznych na terenie Warszawy i całego kraju. Staramy się, aby cena oferty była możliwie atrakcyjna. Jednak ostateczny koszt usługi ustalamy indywidualnie, w zależności od rodzaju zlecenia. Zachęcamy Państwa do zapoznania się ze szczegółową ofertą usług dotyczących spawania i łączenia światłowodów, więcej informacji dostępnych jest na stronie.

Cennik spawania światłowodów

W większości przypadków cena usługi uzależniona jest od ilości wykonanych prac. Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej o cenie łączenia sieci światłowodowych.

Wszystkich klientów, którzy są zainteresowani realizacją takich usług, jak spawanie światłowodów na terenie Warszawy i innych miast, serdecznie zapraszamy do nawiązania kontaktu telefonicznego albo mailowego z nami.